Lokalita

JEDINEČNOST MÍSTA OCENÍTE NEJVÍC

Žít u lesa, dýchat čerstvý vzduch, čerpat energii aktivním životem v blízké přírodě a zároveň se těšit z moderního, komfortního bydlení s veškerou občanskou vybaveností v pohodlné vzdálenosti? Sen mnoha z nás, který vám můžeme splnit…

PŘÍRODA JAKO NOVODOBÝ LUXUS

Tři klíčové parametry u nemovitostí? Lokalita, lokalita a zase lokalita. Už proto, že s ní jedinou prostě nehnete. Zatímco komfortní vzdálenost do centra města s dobrou občanskou vybaveností je pro mnohé samozřejmostí, výborná dostupnost přírody se dnes stává opravdovým luxusem. Projekt Bydlení Vysoká Pec splňuje obojí.

RÁJ PRO SPORTOVCE 

Léto i zima nabitá endorfiny? V letní sezoně se veškeré dění přesouvá převážně na přírodní koupaliště s písečnou pláží a skluzavkami, několik teras, venkovní kryté pódium, občerstvení a půjčovnu loděk, hřiště pro workout, plážový volejbal a multifunkční hřiště pro basketbal aj. či celoročně využívaný tenisový areál (v zimě s přetlakovou halou).  
 

Běžky, nebo pěšky? Bohutín je jedním z výchozích míst do CHKO Brdy s vyznačenými trasami pro pěší túry, cykloturistiku i běžecké lyžování. Objevte kouzla míst příznivých pro vaši fyzičku i rodinnou idylu.

 

KRAJINA HER A DĚTSTVÍ 

Prostředí, kde budou vyrůstat vaše děti, přináší nevratný otisk do jejich duše. A právě o krajině jejich dětství teď rozhodujete. Společně jistě oceníte malebná přírodní místa a zákoutí brdských lesů, svobodu všestranného pohybu i radostné chvíle na břehu jednoho z několika přilehlých rybníků? Ať už chytíte kapra, nebo v zimě rýmu na zamrzlém ledě, děti budou na tyhle společné chvíle jednou s láskou vzpomínat. 

 

PŘÍBRAM – PODBRDSKÉ ATHÉNY

Příbram je půvabným historickým městem s nezaměnitelnou historií i veškerou občanskou vybaveností, která dopřává svým obyvatelům vysokou životní úroveň. Perfektní výběr škol různých stupňů a typů, neomezené sportovní i kulturní vyžití, bohatý sortiment služeb včetně kompletní zdravotní péče, nespočet nákupních možností. 
Míváte ráno chuť si jít zaplavat do bazénu, poté si dopřát kávu v některé z vybraných kaváren, objednat si specialitu v místních restauracích a odměnit se návštěvou butiku či specializovaných obchůdků? Nestačí jen vědět, jak si užít den, ale mít tu možnost nadosah…

Místo projektu BYDLENÍ VYSOKÁ PEC:

Adresa: Vysoká Pec 139, 262 41 Bohutín
GPS mapy.cz: 49.6630881N, 13.9677764E URL: mapy.cz  
GPS googleMaps: 49.66317352993803, 13.967546461581891 URL: googleMaps

OBČANSKÁ VYBAVENOST

Školství

Město Příbram provozuje 13 mateřských a 7 základních škol, včetně walfdorské pedagogiky. Svou činnost zde provozují také 2 ZUŠ. I vyšší stupeň vzdělávání zde pokrývá bohatá nabídka různých typů středních škol: dvě gymnázia, walfdorská střední škola, střední průmyslová škola, obchodní akademie, střední zdravotnická škola, integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb. 

Kultura

Vysoká úroveň vzdělání i kulturního života vysloužily městu Příbram již na konci 19. století přezdívku Podbrdské Athény. Kulturně a společensky pestrý život i nadále pokračuje v podobě ochotnických souborů i Divadla Antonína Dvořáka, stálé divadelní scény s profesionálním souborem. Hrdý Budžes v nastudování příbramského souboru a geniálním podání Báry Hrzánové získal Cenu Thálie za rok 2004. Hudební život Příbrami bývá spojován s Antonínem Dvořákem a na jeho počest zde byl založen Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram, který každoročně láká tuzemská i zahraniční hudební tělesa. Hudebních formací je zde více, např. vlastní amatérská filharmonie, soubor trubačů či vyhlášení pěvecké sbory. Moderní hudba se v Příbrami hraje hned v několika klubech. 
Příbramské muzeum, založené roku 1886, je největším svého druhu v ČR. Spravuje skanzen hornických objektů jako jsou historická šachta s funkčním parním těžním strojem, hornická chalupa, Mariánská štola s důlním vláčkem, historická a geologická expozice ad.

Sport

Město Příbram nabízí širokou škálu sportovního vyžití. Sídlí zde fotbalový tým 1. FK Příbram. Volejbalovou extraligu hraje od roku 1998 tým VK Příbram, s tradicí od roku 1935. Hokejový klub byl v roce 2006 přihlášen do nižší regionální ligy. Město pravidelně pořádá městský běh a cyklistické závody včetně Velké ceny. Rallye Příbram bývala součástí evropského šampionátu v automobilových soutěžích, nyní je nedílnou zastávkou seriálu mistrovství republiky.

  • Stadion SK Spartak Příbram  - malá kopaná s velkým nasazením. V půlročních dlouhodobých soutěžích zde pravidelně nastupuje bezmála padesát družstev. 
  • Kromě stadionu Na Litavce se v Příbrami nacházejí také dva kryté zimní stadiony, krytá sportovní hala, moderní plavecký areál, řada hřišť a tenisových center. 
  • CHKO Brdy v oblasti vrchu Třemošná na západním okraji města umožňuje využití pro turistiku, cyklistiku a v zimě též pro běžecké lyžování.
     

Silniční doprava

V Příbrami funguje systém autobusového spojení do blízkých měst a obcí i do vzdálenějších českých měst. Přímé linky spojují město Příbram také se Slovenskem a Košicemi. 
Cca 5 km východně od města se kříží dvě národní komunikace – silnice č. 18 (z Rožmitálu pod Třemšínem do Olbramovic) a Dálnice D4, vedoucí do Prahy. V opačném jižním směru pokračuje jako silnice I/4 (v současnosti se přestavuje na dálnici) do Strakonic a Vimperka a v Německu je spojena se silnicí č. 2 přes Pasov do Mnichova.

Železniční doprava

Příbramské železniční nádraží se nachází na trati č. 200 Zdice – Protivín. Osobní vlaky nabízejí spojení do Berouna a Březnice, Blatné a Strakonic ve dvouhodinovém intervalu modernizovanými nízkopodlažními jednotkami Regionova a 2 spoje do Rožmitálu pod Třemšínem jednotkami 810, čtyři páry rychlíků do Prahy a Českých Budějovic v režii modernizovaných motorových vozů řady 845 od společnosti Arriva Vlaky.  

NASTAVENÍ COOKIES