O projektu BYDLENÍ I PRO NÁROČNÉ

Předpokladem dobrých rozhodnutí je možnost mít z čeho vybírat…
Projekt Bydlení Vysoká Pec přichází s komplexem tří architektonicky jednotných, ale samostatných budov s vlastními vstupy. Třípodlažní bytový dům A a B nabízí bohatou variaci 20 bytů s rozmanitou výměrou, dispozicí, rozlohou i možností typu mezonetového bydlení. Jde o pestrou nabídku, aby si vybral opravdu každý.
 

BYT ŠITÝ NA MÍRU 

Jednotlivé byty o různé dispozici od 1+kk až 4+kk dosahují rozmanité rozlohy od 33 m2 až po 126 m2. Pro milovníky vzdušných prostor jsou k dispozici i 3 mezonetové bytové jednotky o výměře 108 m2 nebo 126 m2. 

K většině bytových jednotek náleží rozlehlý balkon s rozlohou od 8 m2 či zahrada v rozpětí od 20 m2 až po 226 m2, rozšířená o terasu s výměrou minimálně 16 m2. Rozmanitost ve výběru bytových jednotek umožňuje najít budoucím rezidentům přesně to, co hledají, a uspokojí nároky i náročnější klientely. Zbývá už jen vybrat vhodný byt, dokonale využít prostor, doladit jej do nejmenších detailů a vše proměnit ve vaše vysněné bydlení. 

 

SVOBODA V OSOBITÉM DESIGNU

Střídmý, nekonvenční, odvážný, nebo přímo výstřední? Nechte rozehrát váš vkus vlastní partii. Kvalitní dřevěná podlaha vhodně doplněná decentním světlým obkladem přináší základ neomezených možností k doladění interiéru.

Máte jinou představu? Do určité fáze výstavby je možné objednat i nadstandardní řešení. A pokud s oblibou dotahujete věci k dokonalosti za péče profesionálů, jsme připraveni vám doporučit služby zkušených architektů i designérů.

 

VE STÍNU LIP A BOROVIC 

Ať už vám majestátně vzrostlé stromy nabídnou jedinečný výhled z vašeho bytu, či poskytnou blahodárný stín ve vyprahlých letních dnech při posezení na zahradě, jejich přítomnost je uklidňující. Nejdůležitější je totiž pro nás, abyste se ve svém novém domově cítili opravdu dobře.

 

CHYTŘE I EKOLOGICKY

Čerpáme především z vlastních potřeb a zkušeností. Se smyslem pro praktickou stránku věci a maximální využití prostoru počítáme v projektu Bydlení Vysoká Pec s dostatkem úložných prostor, technickým zázemím, sklepními kójemi i parkovacím stáním o 1 až 2 místech pro jednotlivé bytové jednotky. 
Stavět chytře dnes už znamená také myslet ekologicky. Vlastní kotelna s ohřevem teplé vody na tepelná čerpadla je nejen velmi pohodlná, nízkonákladová a bezúdržbová, ale především představuje minimální zátěž pro přírodu. 
 

 

I NA OKOLÍ ZÁLEŽÍ 

Atmosféra menší obce či klidné okrajové části většího města je prostě jedinečná. V bezprostředním okolí projektu Bydlení Vysoká Pec se rozkládá zástavba rodinných domů se zahradami. Snadno si zde můžete užívat sousedské svornosti při posezení u sklenky či během kolektivních sportovních aktivit. Nebo naopak stačí ujít jen pár kroků jiným směrem a ponoříte se do ticha lesních samot a uklidňující zeleně. Sami víte, kde nejlépe čerpat dostatek energie.

 

SLOVO ARCHITEKTA

Dům by měl reagovat na své okolí…

Pro nás architekty představovalo celkové zadání a záměr investora opravdu zajímavou příležitost a výzvu k úvahám. Zabývat se podobou bytového domu uprostřed menší obce, nikoliv ve městě, nebývá tolik obvyklé. Se záměrem jsme se ale velmi rychle ztotožnili, protože původní stavba na tomto místě absolutně nedával smysl z hlediska urbanismu ani budoucího rozvoje obce.

Původní areál byl navíc postupným dobudováním přístřešků a pergol velmi nesourodý. Naší snahou bylo materiálově i hmotově všechny objekty sjednotit, očistit a architektonicky sladit v jeden kompaktní celek, umně zasazený do svého prostředí. Při navrhování jsme si mohli dovolit takové materiály, které by ve větší obci vůbec nedávaly smysl. Ty samé materiály jsme naopak použili jako charakteristický architektonický motiv jednotlivých budov.

Nakonec se nám ke všem bytům také podařilo vytvořit zahrádky nebo venkovní terasy. Průchody areálem jsou přitom navrženy tak, aby obyvatelé nemuseli od zaparkovaného auta nesmyslně obcházet cizí zahrady. Pevně věříme, že výsledný bytový dům materiály i architektonickým tvaroslovím dokonale reaguje na své okolí a především vytváří příjemné, kvalitní prostředí pro nový život svých obyvatel.

Ing. Arch. Michal Karnet
Karnet, architekti
www.karnet.archi

NASTAVENÍ COOKIES